Місцеві ріелтори и Запоріжжя на межі житлової катастрофи


« Ріелтори відзначають бурхливий розвиток земельного ринку   |   Істотне зростання вартості комерційної нерухомості »

Новини в сфері  ріелторської діяльності Запоріжжя - Місцеві ріелтори и Запоріжжя на межі житлової катастрофи Вторинне житло в місті б’є рекорди по рівню зношеності, а для нових будинків не вистачає місце

Збереження за Запоріжжям статусу міста з найбільш низькими темпами житлового будівництва протягом останніх декількох років привело до жорсткого дефіциту квартир в регіоні. Нинішня активізація забудовників поки не вплинула на ситуацію, тим більше що пропоновані ними ціни далеко не завжди влаштовують потенційних покупців.
Проблемами міського ринку нерухомості змогли скористатися власники приміських ділянок, вартість яких за останній рік подвоїлася.

Будують мало і дорого

Місцеві ріелтори відзначають, що за рік їх клієнтська база збільшилася як мінімум на 15%, тоді як пропозиція виросла тільки на 5-7%, з яких на долю новобудов доводиться не більше 1,5-2%. За даними Держкомстату, минулого року Запорізька область зайняла останнє місце за обсягами житлового будівництва в Україні.

Тут ввели в експлуатацію всього 7,5 кв. м на 100 жителів. Для порівняння: у Дніпропетровську цей показник досягає 12 кв. м, в Києві - 44,9 кв.м. В групі компаній «Арсенал» такі низькі показники пояснюють дефіцитом землі: інвестори мають шанс отримати ділянки хіба що на піску в мікрорайоні Південний на виїзді з міста, де, власне, вони і зосередили свою діяльність.
Запорізький домобудівний комбінат, наприклад, зводить удома на вулицях Автозаводською і Новокузнецьком (площа - більше 6,4 тис. кв. м).

Три проекти на Автозаводській реалізує і компанія «Арсенал-резерв». Один 10-поверховий будинок недавно зданий в експлуатацію, другою знаходиться на фінальній стадії будівництва, а проект 16-этажки проходить процедуру твердження.

Споруда житлового комплексу на цій же вулиці є і в перспективних планах корпорації «XXI вік», але поки його параметри не розголошуються.


Tags: , , , , , ,

Новини в сфері ріелторської діяльності Запоріжжя


Схожі записи