Хто повинен оплачувати послуги ріелтора

Posted by | Про ріелторів | Friday 10 April 2009 09:15

« Ріелтор буває різний   |   Професія - ріелтор »

Про ріелторів - Хто повинен оплачувати послуги ріелтора Якщо поглянути на речі логічно, то послуги ріелтора повинні оплачуватися власником житла. Адже саме він зацікавлений в найцікавішій пропозиції по оренді житла. Подібне правило поширене майже у всьому світі, окрім Москви. Зараз же все міняється. Хоча хто знає скільки це продовжиться.

Впродовж декількох років попит на житлі найбільш затребуваного сегменту економкласса був значно вищий за пропозицію. Так, на одну квартиру всреднем претендувало близько п’яти чоловік. І як тільки на ринку з’являлася нова пропозиція, практично миттєво їм прагнули скористатися. Погодитеся, при подібному розкладі, вимагати від власника комісійних просто безглуздо.

Забавно, але на ринку елітного житла діяли абсолютно інші правила. У нормі речей було чекати клієнта по декілька місяців і ріелторам давати комісійні, тобто як і у всьому світі. Річ у тому, що вже тоді пропозицій був більше попиту.

На сьогоднішній день фахівцями з нерухомості відмічено зниження попиту на житлі: наїжджі для заробітку люди у зв′язку із закриттям підприємств вимушені повертатися додому. Але економічна криза - не єдина причина житла, що відбувається на ринку оренди. З кожним роком кількість житла, що здається в оренду, росла, адже люди розуміли, що це вельми прибутковий бізнес.
Таким чином, ми прийшли до ситуації, коли на одного квартиронаймача доводиться до 10 об’єктів житла.

І тепер власники нарешті починають шанобливо відноситися до людей, що займаються рієлторськой діяльністю. І зрозуміло, щедро винагороджують їх старання комісійними відсотками. Зараз росте число господарів, що укладають ексклюзивні договори.


Tags: , , , , , ,

Про ріелторів


Схожі записи