Як пережити кризу ріелтору

Posted by | Про ріелторів | Thursday 16 April 2009 09:15

« Теорія без практики порожня   |   

На сьогоднішній день професія ріелтора лідирує серед спеціальностей, що найбільш постраждали від кризи. І не дивно - з жовтня минулого року близько 85% всіх столичних агентств нерухомості припинили свою роботу.

Не краще поділа і в регіонах - наприклад, в Харкові на сьогодні функціонує не більше 40% від всіх ріелтерськіх компаній, а в Дніпропетровську - не більше 50%.

В результаті, за даними порталу rabota.ua, до кінця січня цього року тільки в Києві роботу втратило близько 3500 ріелторов. Як правило, крім звільнення, співробітників відправляють в безстрокову відпустку або скорочують число робочих днів до три в тиждень.

1. Професії найбільш постраждали від кризи

1 Ріелтори

2 Співробітники страхових компаній

3 Менеджери з продажу автомобілів

4 Фахівці з кредитування

5 Будівельники

За даними rabota.ua

ситуація, що Склалася, дозволяє сформувати список груп ризику - тих категорій ріелторов, яких скоротили і продовжують скорочувати сьогодні в першу чергу. По-перше, це співробітники компаній з штатом до 20 чоловік. Зазвичай невеликі фірми особливо важко переживають кризу, а тому закриваються, розпускаючи штат (близько 50% всіх звільнених).

По-друге, це ріелтори, які працювали переважно на ставці і не змогли перебудуватися, коли їм стали виплачувати лише відсоток від проведених операцій (приблизно 30% скорочених). По-третє, це працівники з невеликим стажем, які не встигли засвоїти основи своєї професії і тому не здатні поки що якісно виконувати роботу (що приблизно 10% втратили місце).

Відповідно зменшується і оплата праці ріелторов. Якщо ще до вересня 2008 р. звичайний фахівець в середньому отримував 2500-3500 грн. в місяць, то сьогодні його заробіток при продажах в кращому разі коливається на рівні 1500-2000 грн.

2. Середній рівень зарплати ріелторов за наявності продажів, грн.


Tags: , , , , , ,

Про ріелторів


Схожі записи