Дешево і сердито

Posted by | Прогнози ріелторів | Monday 16 March 2009 09:15

« Послуги   |   Дешевий мілліонник став дорожчати »

Прогнози ріелторів - Дешево і сердито Не дивлячись на збільшений попит, орендні ставки на місцеву офісну нерухомість збільшилися трохи. За даними Наталії Чорновою, за рік динаміка склала всього 10,9%, що є дуже низьким показником серед всіх сегментів ринку нерухомості. Зараз найбільш економічні пропозиції стартують з $8-10/кв.
м, а найдорожчі не перевищують $40/кв. м. Про такі ціни в інших крупних містах тільки мріють. Для порівняння - в Дніпропетровську, Львові, Харкові середні ставки перевищують $100/кв. м. А в Запоріжжі за $8-10 можна орендувати напівпідвальне приміщення в центрі міста або офіс, розташований в квартирі або колишньому гуртожитку, в прилеглих до центру районах.
Правда, якість при цьому буде сумнівною (без ремонту, виділених ліній, парковки і ін.). Приміщення з ремонтом, за словами Дениса Мімрікина, здаються вже по $15-18/кв. м. Якщо йдеться про окремі будівлі, на які частіше за інших полюють банки, то за оренду доведеться платити до $40/кв. м, тоді як, наприклад, минулого року за такі ж площі просили $25.
Схожа цінова динаміка спостерігається при покупці офісів. Якщо в минулому році за окреме приміщення площею 500-600 кв. м в центрі просили $1 тис./кв. м, то в цьому - $1200.

Юрій Ситало вважає, що, не дивлячись на достатньо низькі темпи дорожчання офісної нерухомості, дефіцит якісних площ очевидний. «Сьогодні левову частку пропозицій на ринку складають або квартири, переведені до нежилого фонду, або пристосовані під офіси гуртожитки і адміністративні будівлі, причому в багатьох з них власники не провели навіть елементарної реконструкції.
Сучасних бізнес-центров в Запоріжжі немає, хоча у міру приходу крупних іногородніх компаній з’являється потреба в якісних приміщеннях», - сказав він «ДС». З ним згоден і заступник генерального директора Української торгової гільдії Віталій Жваво. «Попит на якісні площі не задоволений.


Tags: , , , , , ,

Прогнози ріелторів


Схожі записи