Дешевий мілліонник став дорожчати

Posted by | Прогнози ріелторів | Tuesday 17 March 2009 09:15

« Дешево і сердито   |   Філіальна система »

Прогнози ріелторів - Дешевий мілліонник став дорожчати Запоріжжя поки залишається раєм для підприємців, охочих заощадити на оренді офісу. Ставки тут залишаються найнижчими порівняно з іншими городамі-мілліонникамі, до того ж за рік динаміка цін ледве перевищила 10%.

Втім, ситуація поступово міняється, оскільки нових бізнес-центров тут практично не будується, а попит на них швидко росте. Вже з січня деякі власники якісних приміщень почали здавати їх уполовину дорожче, ніж до свят.

Приїжджі хочуть бути власниками

Запоріжжя стає все цікавішим для бізнесменів з інших регіонів, що вже відбилося на місцевому ринку офісної нерухомості. За словами представника агентства «Ялта - Ситі Запоріжжя» Юрія Ситало, за рік попит на офіси з боку іногородніх підприємців виріс на 30-40%. Кількість банків і страхових компаній, що підшукують приміщення, збільшується ще динамічно - в 2006 р.
зростання склало більше 50%. Левова частка заїжджих фірм віддає перевагу оренді офісів над їх покупкою. Середня площа, яку вони хочуть дістати, варіюється від 60 до 100 кв. м, хоча останнім часом все частіше зустрічаються замовлення на приміщення по 200-300 кв.м. «Наприклад, банки навіть не розглядають офіси менше 70-100 кв. м, страхові компанії віддають перевазі приміщення по 250-300 кв.
м», - говорить пан Ситало.

Список місцевих бізнесменів розширюється меншими темпами - за сезон приріст склав не більше 15-20%. Набагато скромніше і їх апетити. Як правило, запорізькі компанії шукають найменші приміщення (нерідко навіть по 20-30 кв. м) і готові платити лише по мінімальних ставках ($7-8/кв. м в місяць).
Наталія Чернова з агентства «Реал-Сервіс» стверджує, що на офіси претендують в основному приватні підприємці, для яких питання ціни є головним критерієм вибору приміщення.


Tags: , , , , , ,

Прогнози ріелторів


Схожі записи