Дешевий мілліонник став дорожчати

Posted by | Прогнози ріелторів | Tuesday 17 March 2009 09:15

Прогнози ріелторів - Дешевий мілліонник став дорожчати

Як правило, запорізькі компанії шукають найменші приміщення (нерідко навіть по 20-30 кв. м) і готові платити лише по мінімальних ставках ($7-8/кв. м в місяць).
Наталія Чернова з агентства «Реал-Сервіс» стверджує, що на офіси претендують в основному приватні підприємці, для яких питання ціни є головним критерієм вибору приміщення.

Проте ні іногородні, ні місцеві фірми поки не розглядають можливість економити на оренді за рахунок переїзду на околиці (виняток становлять хіба що банки, для яких важливе покриття всіх мікрорайонів).
За словами директора центру комерційної нерухомості агентства «атланта» Дениса Мімрікина, більшість орендарів прагнуть осісти в центрі міста - на проспекті Леніна, бульварі Шевченка, вулицях Миру, Сталеварів, Лермонтова, Перемоги. З ним згоден і Юрій Ситало, який відзначає, що любов бізнесменів до центру іноді доходить до абсурду.
«Скажімо, офісні будівлі, розташовані в реконструйованих гуртожитках на вулиці Перемоги, забиті битком, хоча умови там просто жахливі (маленькі кабінети, вузькі коридори, відсутність сервісу, проблеми з парковкою і ін.). В той же …

Дешевий мілліонник став дорожчати →

Дешево і сердито

Posted by | Прогнози ріелторів | Monday 16 March 2009 09:15

Прогнози ріелторів - Дешево і сердито

Для порівняння - в Дніпропетровську, Львові, Харкові середні ставки перевищують $100/кв. м. А в Запоріжжі за $8-10 можна орендувати напівпідвальне приміщення в центрі міста або офіс, розташований в квартирі або колишньому гуртожитку, в прилеглих до центру районах.
Правда, якість при цьому буде сумнівною (без ремонту, виділених ліній, парковки і ін.). Приміщення з ремонтом, за словами Дениса Мімрікина, здаються вже по $15-18/кв. м. Якщо йдеться про окремі будівлі, на які частіше за інших полюють банки, то за оренду доведеться платити до $40/кв. м, тоді як, наприклад, минулого року за такі ж площі просили $25.
Схожа цінова динаміка спостерігається при покупці офісів. Якщо в минулому році за окреме приміщення площею 500-600 кв. м в центрі просили $1 тис./кв. м, то в цьому - $1200.

Юрій Ситало вважає, що, не дивлячись на достатньо низькі темпи дорожчання офісної нерухомості, дефіцит якісних площ очевидний. «Сьогодні левову частку пропозицій на ринку складають або квартири, переведені до нежилого …

Дешево і сердито →