Ріелтерськіє послуги на початок року


« Філіальна система   |   Вартість послуг »

Як і в більшості сфер бізнесу, ринок ріелтерськіх послуг в Запоріжжі можна сегментувати на три групи компаній.

1. До першої відносяться так звані “генералісти” (термін з сфери маркетингу), це декілька компаній, в сумі ті, що займають найкрупнішу частку на ринку.
Як правило, такі компанії займаються всім, тобто у них представлені всі види послуг на ринку нерухомості: продаж вторинного житла, комерційна нерухомість, послуги з оренди квартир, послуги іпотечного брокера, оцінка нерухомості, консультації для клієнтів, оформлення документів і т.д.
У компаній, що займають таке положення, із збільшенням частки ринку росте прибутковість, тобто витрати, що доводяться на одну умовну операцію, у них менше, ніж у інших учасників ринку.

2. Друга група. Тут знаходяться в основному компанії, що спеціалізуються по видах послуг. До таких можна віднести агентства, що займаються тільки комерційною нерухомістю (”Майстерня бізнесу”, “Консул”, “Опціон”, “Експерт”), оформленням документів (”Славута”), купівлею-продажем земельних ділянок і т.п. У таких компаній при спробі виходу на “спільний″ ринок прибутковість падає.

3. Третя група - маленькі компанії, як правило займаються всім підряд.

Більшість ріелтерськіх організацій Запоріжжя працюють, орієнтуючись на покупця, відповідно і послуги оплачує покупець. Головний упор робиться на збір інформації про об’єкти нерухомості, що продаються, формування бази квартир.
Скажімо, для залучення власників багато агентств прямо указують в оголошеннях (акцентуючи на цьому увагу), що послуги для продавців безкоштовні, часто пропонується “безкоштовний прийом заявок на продаж нерухомості”. Лише невелика кількість агентств працює на користь продавця за ексклюзивним договором, коли послуги оплачує власник.


Tags: , , , , , ,

Запоріжжя: ріелторські послуги на початок року


Схожі записи