Як правильно виконати пристрій стяжки підлоги
Правильна стяжка підлоги - основа якісного ремонту. Як довго прослужить дороге підлогове покриття у вашій квартирі? Скільки часу залишилося у вас до наступного ремонту? Які фактори впливають на якість вашого статі? Все залежить від якості стяжки підлоги.
Вы можете узнать свежие новости спорта пряфмо сейчас, абсолютно бесплатно.
Під стяжкою розуміють процес по вирівнюванню підлоги, а також суміші і розчини, що використовуються для вирівнювання. Правильна стяжка - це основа, на яку укладають все підлогові покриття. У новобудовах стяжка просто необхідна. У плит, які застосовують для перекриттів, гладкою є одна сторона. Ця сторона - стеля квартири знизу. Друга сторона має нерівності, западини, що виступають шматки арматури. Використовувати її в такому вигляді під підлогове покриття неможливо. Щоб усунути ці недоліки роблять процес вирівнювання статі. У сучасному ремонті правильну стяжку підлоги виконують при влаштуванні підлог з вбудованим опаленням, а також в якості основи для підлогового покриття, для звукоізоляції, гідроізоляції, теплоізоляції підлоги. Правильно обрана і виконана стяжка зможе стабілізувати мікроклімат в приміщенні. Існує кілька видів стяжки. Визначайте для кожного конкретного випадку, який вид стяжки необхідний.
Збірна або суха стяжка
Укладання фанери на лаги забезпечує надійний і жорсткий підлогу. Полягає в укладанні та закріпленні рівних лаг на бетонну основу і їх регулювання по рівню за допомогою клинів. Потім до лагам прикріплюють фанеру певної товщини. Другий спосіб - це суха стяжка. Для вирівнювання використовується засипка з сухого керамзитового піску. Перевагою є невелика вага вихідних елементів збірної стяжки. Після виконання сухого стягування підлоги можна відразу укладати фінішне підлогове покриття. Суцільні стяжки суцільні стяжки складаються з одного або декількох шарів. Стяжка підлоги може бути виконана з цементно-піщаного розчину або з гіпсової суміші. Одношарова стяжка застосовується при невеликих погрішності підстави. У багатошаровій стягуванні кожен новий шар роблять при висиханні попереднього. За допомогою багатошарової стяжки можна вирівняти значні похибки і нерівності підстави. Цементно-піщана стяжка є найпоширенішою. При дотриманні технології виконання вона надійна і міцна. Мінус - термін висихання і набір міцності традиційної стяжки близько півтора місяців. Термін залежить від розмірів приміщення і товщини шару стяжки.
Стяжка підлоги «напівсуха» проводиться механізованим способом
Розчин виготовляють на будівельному майданчику. Потужний бетонозмішувач транспортує цементно-піщаний розчин з добавками фіброволокна і пластифікатора до місця укладання. По шлангах суміш доставляють на висоту до двадцятого поверху і вище. Плюси даного методу - це скорочення термінів для початку експлуатації стяжки. Затирка проводиться відразу після процесу укладання. Мала кількість води в розчині зменшує процес утворення тріщин і усадки. До опоряджувальних робіт можна приступати через чотири дні.
Можна виконати напівсуху стяжку підлоги самостійно, купивши відповідну суху суміш. Гіпсова стяжка схоплюється і набирає міцність значно швидше, ніж цементно-піщана. За рахунок пористої структури гіпсу в приміщенні забезпечується сприятливий волого-температурний режим. При застосуванні гіпсової стяжки навантаження на несучі конструкції будинку будуть значно менше, ніж при використанні цементно-піщаної стяжки. Таким чином, правильний вибір виду стяжки і якісне виконання робіт забезпечать довге життя підлогового покриття у вашій оселі.